Drewno jest naturalnym materiałem, który wygląda we wnętrzach bardzo dobrze pod wieloma postaciami np. mebli, drzwi czy ozdób. Drewno stanowi również trwały i użyteczny sposób wykończenia podłóg, wpisuje się w wiele stylów architektonicznych. Parkiet przeżywa właśnie swój renesans. Kojarząca się ze starymi mieszkaniami jodełka stała się teraz jednym z najczęściej wybieranych wykończeń podłóg. Drewniana podłoga wygląda bardzo elegancko, przytulnie, dodając uroku każdemu wnętrzu.

Parkiet drewniany montaż – co warto wiedzieć?

Układanie parkietu wydaje się nie być trudne. Podstawą jest odpowiednie przygotowanie podłoża i dobranie właściwego, trwałego kleju zależnie od wielkości i grubości montowanej podłogi. Cały proces układania podłogi warto rozpocząć od aklimatyzacji materiału drzewnego w miejscu, w którym ma zostać ułożony, polecamy zamówić transport na około 48 godzin przed planowanym montażem, w szczególności, jeśli różnica temperatur w magazynie, w pojeździe transportującym i docelowym miejscu ułożenia jest duża. Przywieziony materiał należy składować w fabrycznych opakowaniach, w suchym i przewiewnym pomieszczeniu. Istotnym elementem jest przygotowanie podłoża. Wskazane jest uzupełnienie wszystkich pęknięć i ubytków w posadzce. Zalecamy używać do tego właściwej żywicy z klamrami do spękań (UZIN KR516) oraz masę szpachlową (UZIN NC182). Odpowiednie parametry wytrzymałościowe oraz szybkość wysychania dają gwarancję trwałego i niezawodnego naprawienia. Nie można zapomnieć również o gruntowaniu podłoża, wykonuje się je przed aplikacją kleju. Podstawą dobrze i trwale ułożonego parkietu jest oczywiście właściwe dobranie kleju, my polecamy produkty silanowe -jednoskładnikowe i poliuretanowe – dwuskładnikowe firmy UZIN (MK160, MK200, MK92 i MK93) oraz BONA (R848T i Quantum). Montaż parkietu należy wykonywać zgodnie z zaleceniami producenta i obowiązującymi wymaganiami dotyczącymi prac parkieciarskich. Decydując się na układanie podłogi we własnym zakresie, trzeba zaopatrzyć się w sprzęt, który pozwoli na precyzyjne docięcie elementów, ale przede wszystkim zapoznać się w jakich warunkach temperaturowo-wilgotnościowych można wykonać te czynności.

Cyklinowanie parkietu

Montaż surowej drewnianej podłogi to nie wszystko, aby parkiet wyglądał perfekcyjnie, należy go wycyklinować, wyszpachlować szczeliny i zabezpieczyć powłoką lakieru, oleju lub olejowosku zależnie od efektu, który chce się osiągnąć. Dla oczekujących zmiany koloru podłogi drewnianej z naturalnej na inną należy stosować bejce lub oleje koloryzujące przed przystąpieniem do lakierowania czy olejowania.
Ostatnie kilka lat, rynek zdominowały gotowe, już wykończone podłogi drewniane. Po ich ułożeniu nie wymagają one dodatkowych prac wykończeniowych, nadają się od razu do użytkowania – co jest częstym argumentem podczas wyboru.

Ułożenie parkietu nie należy do bardzo trudnych zadań, jednak wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Parkiet lub deska drewniana to podłoga PREMIUM, co związane jest z nieco wyższą ceną. Dlatego zalecamy skorzystanie z profesjonalnego wykonawcy, by podłoga służyła dłużej i cieszyła swoim nieprzemijalnym urokiem. W naszej ofercie dostępna jest usługa montażu, którą można zamówić podczas zakupu produktów.

podłogi drewniane lite
podłogi drewniane warstwowe
podłogi drewniane układane na wodnym ogrzewaniu podłogowym
schody drewniane
panele winylowe lvt
wykładziny dywanowe i dywany

listwy przypodłogowe

podłoga do garażu
tarasy drewniane i kompozytowe
wycieraczki wejściowe
usługa montażu podłóg, listew, schodów oraz wykładzin
lakiery, oleje, woski i szpachle do podłóg drewnianych
pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych
formularz dotyczący renowacji
formularz dotyczący montażu nowej podłogi
formularz dotyczący wykonania schodów
formularz dotyczący wykładziny

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

81 444 61 00
realizacje

dla profesjonalistów

sklep z akcesoriami

wykładziny dywanowe w płytkach i rolkach
wykładziny obiektowe PCV
wykładziny specjalistyczne PCV – prądoprzewodzące, ścienne, do pomieszczeń mokrych
panele winylowe LVT
podłogi drewniane / parkiet /deski
lakiery i środki do pielęgnacji drewnianych podłóg sportowych
pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych
pielęgnacja i konserwacja wykładzin

listwy przypodłogowe

usługa montażu

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

81 444 61 00

realizacje

dla profesjonalistów

sklep z akcesoriami

kleje i grunty do podłóg drewnianych

grunty, masy, jastrychy i inne pod wykładziny i podłogi drewniane

kleje, grunty i masy pod wykładziny

lakiery, oleje, woski i szpachle do podłóg drewnianych

lakiery i środki do pielęgnacji drewnianych podłóg sportowych

pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

pielęgnacja i konserwacja wykładzin

maszyny dla parkieciarzy

maszyny i narzędzia dla posadzkarzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

81 444 61 00
realizacje

dla profesjonalistów

sklep z akcesoriami