Podłoga drewniana to wyjątkowe wykończenie każdego wnętrza, jest nie tylko funkcjonalna, ale również trwała i zawsze modna. Aby zachować drewno w dobrej kondycji, należy o nie odpowiednio dbać. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest systematyczne czyszczenie. Jeżeli chcemy się cieszyć piękną podłogą przez wiele lat, to należy zadbać również o systematyczne odświeżanie jej odpowiednimi preparatami.

Jak dbać o parkiet drewniany?

To jak często należy wykonywać prace czyszcząco-pielęgnacyjne, jest uzależnione od wielu czynników, przede wszystkim od liczby mieszkańców, od tego, czy w domu są zwierzęta, a nawet ilości czasu spędzanego w pomieszczeniu. Polecamy, aby zachować zdrowy rozsadek i nie sprzątać podłogi kilka razy dziennie, a wykonywać to w miarę potrzeb i osobistych odczuć estetycznych.

Najważniejsze kroki, na których należy się skupić.

Odkurzanie
Warto zadbać o to, by na parkiecie nie znajdował się piasek i kurz, podczas codziennego chodzenia drobinki mogą rysować powierzchnię i tym samym prowadzić do uszkodzeń i matowienia. Przed odkurzaniem polecamy sprawdzić szczotkę odkurzacza –powinna być miękka, wyposażona w kółka, by nie rysować powierzchni. Polecamy do codziennego zbierania piasku i kurzu z powierzchni drewnianych, specjalny antystatyczny mop „BONA Microfiber Dusting Pad” – do stosowania na sucho.

Mycie
Pielęgnacja parkietu wymaga specjalistycznych preparatów, ale również właściwego sprzętu. Odradzamy mycie parkietów uniwersalnym płynem do podłóg, który najczęściej powoduje niepożądane reakcje z lakierem lub wypłukiwanie i niszczenie olejów z podłóg zabezpieczonych olejami Bezpieczniejszym i trwalszym dla podłóg drewnianych będzie wybór preparatów oferowanych przez znanego w branży producenta lakierów i olejów – BONA, które są dostępne w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym. Ważnym punktem w myciu podłóg na mokro jest rodzaj mopa. Ten właściwy powinien być płaski, z delikatnego materiału nierysującego powierzchnię. Istotą zmywania jest usunięcie zabrudzeń przy stosowaniu minimalnej ilości wody. W naszej ofercie dostępny jest Bona Spray Mop do podłóg, z padem czyszczącym z mikrofibry nadającym się do wielokrotnego prania. Jest bardzo wygodny i ergonomiczny, ma obrotową głowicę i wymienny wkład z płynem czyszczącym. Posiadamy wkłady z płynami czyszczącymi do mycia podłóg twardych np. płytek ceramicznych, do podłóg drewnianych lakierowanych oraz do podłóg olejowanych. To idealne rozwiązanie do szybkiego, miejscowego zmycia podłogi bez konieczności przygotowywania płynu w dodatkowym pojemniku. Odpowiedni dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i szybkość w usunięciu zabrudzeń.

Konserwacja
Kolejnym etapem dbania o podłogę drewnianą jest jej konserwacja. Radzimy, by konserwacja podłogi drewnianej odbywała się systematycznie, przynajmniej raz w roku, pozwoli to zachować ją w dobrej kondycji na długi czas. Produkty, które należy stosować dopasowujemy do powłoki, jaką została pokryta podłoga. Preparaty typu Parkett Polish i Parkett Freshe Up będą stosowane do konserwacji lakieru a Bona Care Oil W albo Bona Wax Oil Refresher do oleju czy olejowosku. Wszystkie preparaty należy stosować tylko na czystą, umytą podłogę najlepiej preparatem Cleaner – podłogi  lakierowane i Soap – podłogi olejowane. Często nasi Klienci wykonują tą pielęgnację przed okresem świątecznym, chcąc uzyskać lepszy wygląd. Wszystkie preparaty należy stosować zgodnie z instrukcją użytkowania załączoną do produktu.

podłogi drewniane lite
podłogi drewniane warstwowe
podłogi drewniane układane na wodnym ogrzewaniu podłogowym
schody drewniane
panele winylowe lvt
wykładziny dywanowe i dywany

listwy przypodłogowe

podłoga do garażu
tarasy drewniane i kompozytowe
wycieraczki wejściowe
usługa montażu podłóg, listew, schodów oraz wykładzin
lakiery, oleje, woski i szpachle do podłóg drewnianych
pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych
formularz dotyczący renowacji
formularz dotyczący montażu nowej podłogi
formularz dotyczący wykonania schodów
formularz dotyczący wykładziny

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

81 444 61 00
realizacje

dla profesjonalistów

sklep z akcesoriami

wykładziny dywanowe w płytkach i rolkach
wykładziny obiektowe PCV
wykładziny specjalistyczne PCV – prądoprzewodzące, ścienne, do pomieszczeń mokrych
panele winylowe LVT
podłogi drewniane / parkiet /deski
lakiery i środki do pielęgnacji drewnianych podłóg sportowych
pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych
pielęgnacja i konserwacja wykładzin

listwy przypodłogowe

usługa montażu

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

81 444 61 00

realizacje

dla profesjonalistów

sklep z akcesoriami

kleje i grunty do podłóg drewnianych

grunty, masy, jastrychy i inne pod wykładziny i podłogi drewniane

kleje, grunty i masy pod wykładziny

lakiery, oleje, woski i szpachle do podłóg drewnianych

lakiery i środki do pielęgnacji drewnianych podłóg sportowych

pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

pielęgnacja i konserwacja wykładzin

maszyny dla parkieciarzy

maszyny i narzędzia dla posadzkarzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

81 444 61 00
realizacje

dla profesjonalistów

sklep z akcesoriami