81 448 28 86

Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe

Podłogi drewniane na ogrzewanie podłogowe

Dedykowanym  i najczęściej stosowanym produktem do posadzek  z ogrzewaniem podłogowym jest deska i parkiet warstwowy. Wyjątkiem są podłogi firmy WALCZAK, która przebadała i potwierdziła możliwość stosowania swoich desek litych w takich warunkach.

Montaż podłogi drewnianej na ogrzewaniu podłogowym wymaga sporego doświadczenia zarówno od instalatora ogrzewania, jak i od parkieciarza. Drewno, jako materiał naturalny, reaguje na zmieniające się warunki otoczenia jak wilgoć i temperatura, natomiast ogrzewanie podłogowe znacznie zwiększa wahania tych czynników. Dlatego też ogrzewanie podłogowe musi być zaprojektowane z myślą o pracy podłogi drewnianej i zapewniać bardzo równomierne oraz niegwałtowne oddawanie ciepła na całej powierzchni posadzki.

WALCZAK – BIAŁY TRANSPARENTNY
SOLID PARKIET – GABRIELLE
MAD – ANTYK
DĄBEX – CHARCOAL
WALCZAK – BIAŁY SREBRZYSTOSZARY
SOLID PARKIET- SOFIA
MAD – DWORSKI
DĄBEX – NATUR GRIGIO

Podłogi warstwowe Walczak

Podłoga warstwowa składa się z warstwy wierzchniej z drewna dębowego oraz sklejki lub podkładu z drewna liściastego. Deski tego typu mają mniejszą grubość warstwy użytkowej od deski litej, co zmniejsza ilość renowacji jaką będzie można wykonać na przestrzeni lat, ale z drugiej strony konstrukcja warstwowa umożliwia nam produkcję desek o większej szerokości. Deski warstwowe o grubości 15/4,2 i 14/3,2 mm posiadają warstwę spodnią ze sklejki, natomiast deski o grubości 12,5/4,2mm posiadają podkład z drewna liściastego. Deski są wykończone fabrycznie olejowoskiem lub lakierem. Powierzchnia elementów drewnianych może być gładka lub szczotkowana. Krawędzie deski mogą być wykończone fazą czterostronną.

BIAŁY TRANSPARENTNY
BIAŁY SREBRZYSTOSZARY
ANTYCZNY
PALISANDER
HEBAN

Podłogi warstwowe Solid Parkiet

Deski dwu warstwowe  z warstwą wierzchnią wykonaną z drewna dębowego i spodnią ze sklejki wodoodpornej. Grubość warstwy użytkowej to zawsze  4 mm,  produkowane w wymiarze grubości 14mm i szerokości  elementów  10 cm, 12 cmi 15 cm.  Przy grubości deski warstwowej 16 mm możemy zaproponować deski o szerokości 19 cm, 22 cm, 25 cm i 28,5 cm.  Długości elementów  wahają się od 40-250 cm.  Selekcja desek  w klasie Natur, Rustikal i Country w wykończeniu  czterostronnej fazy z możliwymi wariantami kolorystycznymi i efektami na powierzchni imitującymi „rysy po pile”, szczotkowanie czy „grawer” – widoczny ślad hebla po długości deski

GABRIELLE
SOFIA
BIANCA
ISABELLA

Podłogi warstwowe Mad

Deska dębowa klejona (dwuwarstwowa), która przy zachowaniu charakteru drewna dębu ma niezwykłe parametry odpornościowe. Składa się z dębowej warstwy wierzchniej o grubości 4 lub 6 mm oraz podkładu ze sklejki brzozowej.

Dostępne wymiary: grubość: 13/4 mm; 15/6 mm; szerokość: 130 mm, 150 mm, 170 mm, 190 mm Długości: Proporcjonalny mix długości od 600 mm – 1800 mm

ANTYK
DWORSKI
FLAMANDZKI
LUMINOS

Podłogi warstwowe Dąbex

Bogata gama wzorów i kolorów umożliwia wybór dowolnej podłogi warstwowej o właściwościach i estetyce w pełni dopasowanych do indywidualnych wymagań użytkownika. Wybierając deski warstwowe, należy zwrócić uwagę również na całkowitą grubość desek, grubość warstwy użytkowej czy rodzaj wykończenia, aby optymalnie dobrać ten produkt do wnętrza i pozostałych elementów wykończenia.

Standardowa grubość deski warstwowej może wynosić od 10 do 15 mm a grubość warstwy wierzchniej wynosi 4mm i 6 mm. Dzięki budowie warstwowej uzyskać można szerokie elementy zwiększające ich wizualną atrakcyjność na podłodze.

CHARCOAL
NATUR GRIGIO
CHOCCO
SELECT

Podłogi warstwowe Finish Parkiet

 Deski i parkiety warstwowe , z grubością 14mm i warstwą użytkową 6 mm i 4 mm oraz 3mm w desce grubości 12mm.  Materiał  obłogu najczęściej wykonany z drewna dębowego pokryty jest siedmioma warstwami wytrzymałego lakieru lub trzema warstwami olejowosku.  Posiada czterostronne fazy elementów oraz szczotkowanie.

Producent daje najdłuższą gwarancja na rynku. Zapewnia, że lakiery i oleje nie będę się łuszczyć, odchodzić od drewna, a warstwy nie ulegną rozklejeniu przez 50 lat użytkowania podłóg.

EXCLUSIVE
NATURA
RUSTIK
TERMO ANTYK
podłogi drewniane lite
podłogi drewniane warstwowe
podłogi drewniane układane na wodnym ogrzewaniu podłogowym
schody drewniane
panele winylowe lvt
wykładziny dywanowe i dywany

listwy przypodłogowe

podłoga do garażu
tarasy drewniane i kompozytowe
wycieraczki wejściowe
usługa montażu podłóg, listew, schodów oraz wykładzin
lakiery, oleje, woski i szpachle do podłóg drewnianych
pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych
formularz dotyczący renowacji
formularz dotyczący montażu nowej podłogi
formularz dotyczący wykonania schodów
formularz dotyczący wykładziny

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

81 444 61 00
realizacje

dla profesjonalistów

sklep z akcesoriami

wykładziny dywanowe w płytkach i rolkach
wykładziny obiektowe PCV
wykładziny specjalistyczne PCV – prądoprzewodzące, ścienne, do pomieszczeń mokrych
panele winylowe LVT
podłogi drewniane / parkiet /deski
lakiery i środki do pielęgnacji drewnianych podłóg sportowych
pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych
pielęgnacja i konserwacja wykładzin

listwy przypodłogowe

usługa montażu

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

81 444 61 00

realizacje

dla profesjonalistów

sklep z akcesoriami

kleje i grunty do podłóg drewnianych

grunty, masy, jastrychy i inne pod wykładziny i podłogi drewniane

kleje, grunty i masy pod wykładziny

lakiery, oleje, woski i szpachle do podłóg drewnianych

lakiery i środki do pielęgnacji drewnianych podłóg sportowych

pielęgnacja i konserwacja podłóg drewnianych

pielęgnacja i konserwacja wykładzin

maszyny dla parkieciarzy

maszyny i narzędzia dla posadzkarzy

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

81 444 61 00
realizacje

dla profesjonalistów

sklep z akcesoriami