parkiet wykładzina klej lakier narzędzia
PROMOCJE

GumiTaras – jest systemem tarasowym złożonym z elementów drewnianych –klepek z termojesionu oraz łączników gumowych. System ten można z powodzeniem stosować na balkonach, na tarasach z wylewką betonową, starymi płytkami oraz na tarasach z hydroizolacją. System tarasu można nazwać „pływającym” ponieważ nie wymaga montażu na wkręty do podłoża dlatego jest bezpieczny dla powłok izolacyjnych.

Szerokość pojedynczego elementu wynosi 70 mm, klepki występują w długościach :514,440,366,292,218,144,70 mm, grubość końcowa takiego tarasu razem z łącznikiem nie przekracza 30 mm. Łączniki gumowe zapewniają stałą odległość dylatacyjną 4 mm, która pozwala na swobodny odpływ wody opadowej i przepływ powietrza.
System tarasu pozwala na samodzielne ułożenie desek na powierzchni bez przycinania elementów i dodatkowego olejowania .

Drewno pochodzi z certyfikowanych lasów prowadzących zrównoważoną politykę leśną. Posiada certyfikat FSC. Materiał po wysuszeniu jest modyfikowany termicznie i w tym procesie nabiera w całym przekroju barwy brązowej. Po procesie modyfikacji termicznej drewno jest poddawane procesowi kondycjonowania czyli nabierania wilgotności odpowiedniej do naszych warunków. Następuje proces formowania końcowego elementu czyli nadawania kształtu deseczki z nawierconymi otworami na łączniki i końcowe olejowanie. Olejowanie odbywa się maszynowo specjalnymi olejami, które zabezpieczają deski przed intensywnym słońcem i zawierają pigmenty wyrównujące kolor deski

Zalety systemu:

samodzielny montaż, ułożenie dowolnego wzoru, szybkie użytkowanie, dłuższa żywotność drewna, łatwy demontaż, niewymagające podłoże, stabilność ułożenia, szerokie zastosowanie-tarasy, balkony, natryski, sauny, szatnie.