parkiet wykładzina klej lakier narzędzia
PROMOCJE

Deska tarasowa

TarasSystem Click® to nowoczesne rozwiązanie dla wymagających użytkowników.

Dopracowane komponenty umożliwiają szybkie, łatwe i profesjonalne wykonanie estetycznego i trwałego tarasu drewnianego.

TarasSystem Click® jest rozwiązaniem kompleksowym, cechującym się najwyższą jakością materiałów. Wszystkie elementy drewniane (deski, legary, listwy boczne) są olejowane dwukrotnie z każdej strony ekologicznym olejem z filtrami UV oraz środkami zabezpieczającymi drewno.

Deski tarasowe wykonane są z litego drewna Termojesion z powierzchnią ryflowaną zapobiegającą poślizgowi. Deski produkowane są w szerokości 93mm i długości 800mm, 1000mm i 1200mm.

 

TarasSystem Click® jest prosty, szybki i łatwy w montażu. Na przykręcone legary wpina się łącznik Click®. Następnie deski tarasowe są wpinane w łączniki Click®.

Ponieważ wszystkie elementy drewniane są fabrycznie olejowane, taras zaraz po zamontowaniu jest gotowy do użytkowania.

Opatentowane łączniki Click® posiadają wiele zalet. Dzięki ich zastosowaniu, odstępy między deskami tarasowymi są zawsze równe, co zapewnia swobodny spływ wody z powierzchni tarasu. Co więcej łączniki Click® zapobiegają stykaniu się desek z legarami, co przedłuża żywotność elementów drewnianych.


Deska tarasowa polskiej firmy ProDeck określana mianem kompozytowej ze względu na skład, łączy w sobie najlepsze właściwości deski drewnianej i polimeru. Dzięki zastosowaniu osnowy z włókien drewna możemy cieszyć się ciepłem i estetyką charakterystyczną dla tarasów drewnianych natomiast zastosowanie polimeru zabezpiecza drewno przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, grzybów, pleśni.

Największą zaletą tych desek jest brak konieczności corocznej konserwacji i pielęgnacji, która przy tarasach drewnianych stanowi niezbędną czynność. Barwienie desek na etapie produkcji daje nam możliwość wykonania tarasu w gamie kolorystycznej niespotykanej przy drewnie oraz eliminuje odpryski, łuszczenia farby, które mogą wystąpić przy barwieniu drewna.

Do produkcji desek wykorzystywane jest wyselekcjonowane, wysokogatunkowe drewno nie pochodzące z odpadów. Każda deska przechodzi indywidualny proces szczotkowania nadający jej unikatowy wygląd i właściwości antypoślizgowe. Deski zawierają ponad 10 % dodatków poprawiających właściwości- deski są odporne na niskie temperatury, promieniowanie UV A i B, działanie czynników atmosferycznych, działanie grzybów i porostów, uszkodzenia mechaniczne, są niepalne.

System desek tarasowych składa się z legarów, desek ,listew wykończeniowych, klipsów łączących. Klipsy pozwalają na szybki i łatwy montaż bez wiercenia desek i pozostawienia nieestetycznych połączeń śrubowych. Konstrukcja klipsów pozwala na zachowanie stałych odstępów między deskami bez konieczności każdorazowego odmierzania dylatacji.

Deski oraz legary produkowane są w długościach 3000/4000 mm oraz 6 kolorach co daje możliwość dopasowania do różnych elewacji.

 

prodeck3