parkiet wykładzina klej lakier narzędzia
PROMOCJELakiery podkładowe


Bona Prime Classic

Lakier podkładowy który zmniejsza ryzyko bocznego sklejania się klepek.

Karta techniczna


Bona Prime Intense

Lakier podkładowy poliuretanowy na bazie wody, nadaje drewnu równą, ładną powierzchnię oraz intensywne zabarwienie.

Karta techniczna


Bona Prime Amberseal

Lakier podkładowy na bazie wody nadający intensywny, głęboki i ciepły kolor drewnianych podłóg.

Karta techniczna


Bona Prime Deep

Bona Prime Deep jest gruntem bazującym na oleju przeznaczonym do użycia przed nałożeniem lakierów na bazie wody.

Karta techniczna


Lakiery nawierzchniowe


Bona Traffic HD

Lakier nawierzchniowy wodny 2-komponentowy do stosowania na podłogach drewnianych w miejscach użyteczności publicznej narażonych na wysokie ścieranie.

Karta techniczna


Bona Traffic

Lakier nawierzchniowy poliuretanowy na bazie wody, przeznaczonym do podłóg drewnianych w obiektach użyteczności publicznej, gdzie wymagana jest odporność na bardzo silne ścieranie

Karta techniczna


Bona Wave

Bona Wave jest 2-komponentowym lakierem nawierzchniowym do pokrywania podłóg drewnianych w miejscach o średnim natężeniu ruchu. Zawiera tylko 4% lotnych związków organicznych zapewniając cały czas dobrą ochronę podłóg.

Karta techniczna


Bona Mega

Lakier nawierzchniowy 1-komponentowy poliuretanowy na bazie wody. Przeznaczony do podłóg drewnianych w obiektach mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej, narażonych na silne ścieranie.

Karta techniczna


Bona Novia

Lakier nawierzchniowy 1-komponentowy na bazie wody, przeznaczonym do lakierowania podłóg drewnianych w obiektach mieszkalnych, jak i innych pomieszczeniach, gdzie podłogi narażone są na normalne ścieranie.

Karta techniczna


Bona Resident Plus

Lakier nawierzchniowy 1-komponentowy lakier wodny przeznaczony do podłóg drewnianych w domach oraz w mieszkaniach

Karta techniczna


Bona Traffic Natural

Bona Traffic Natural chroni podłogi drewniane, jednocześnie zachowując wygląd i odczucie surowego drewna. W odróżnieniu od tradycyjnych lakierów, powierzchnia w dotyku przypomina surwe, wyszlifowane drewno. Aby osiągnąć jak najlepszy efekt surowego drewna użyj Bona Traffic Natural w połączniu z jedną warstwą lakieru podkładowego Bona White.


Bona Mega NaturalOleje


Bona Craft Oil

Bona Craft Oil doskonale impregnuje i zabezpiecza podłogi drewniane, zapewnia długotrwałą ochronę przeciwko zarysowaniom, chemikaliami stosowanymi w gospodarstwie domowym i wilgocią. Zawiera naturalny olej roślinny, jest praktycznie bezzapachowy i ma znacząco niską emisję VOC. Oznacza to, że praca z nim jest bezpieczna, zarówno dla drewna, jak i użytkowników podóg.

Karta techniczna


Bona Nordic Tone

Nordic – Skandynawska atmosferaSkandynawski styl zawsze oczarowywał świat swą nowoczesnością, jasnymi barwami, minimalizmem i przewiewnymi wnętrzami. Bona Nordic Tone pomaga uwydatnić unikalny charakter Twojego domu poprzez tradycyjną, skandynawską tonację barw na podłodze. W połączeniu z Bona Craft Oil, który występuje w różnych kolorach, możesz stworzyć swój pożądany efekt dwuwymiarowości.

Karta techniczna


Bona Rich Tone

Rich – dotyk wyrafinowania Ciemne, przydymione kolory zawsze kojarzyone były z wyrafinowanym i nowoczesnym stylem. Bona Rich Tone wydobywa z podłogi głębię koloru i wnosi do Twojego domu charakterystyczną elegancję. W celu dugotrwałej ochrony i wzbogaconego zabarwienia, unikalną formułę Bona Rich Tone należy zawsze połączyć z Bona Hard Wax Oil.

Karta techniczna


Bona Mix Colour

Bona MixColour to skondensowana pasta pigmentowa, przeznaczona  jako dodatek do systemów na bazie wody, a zwłaszcza dla Bona Nordic Tone i Bona Rich Tone. Bona MixColour dodany do jednego z tych produktów może nasilać lub zmienić kolor Bona Tone w celu utworzenia efektów specjalnych. Uwaga: powierzchnia, na którą nałożono Bona Rich Tone lub Bona Nordic Tone musi być zabezpieczona olejem Bona lub Bona Hard Wax Oil.

Karta techniczna


Bona Care Oil

Używany do konserwacji Twoich olejowanych podłóg, Bona Care Oil jest mieszaniną olejów roślinnych, jest bardziej wydajny i szybko się wchłania. Bardzo niskia emisja VOC i zapach poprawiają jakość powietrza. Dostarcza doskonałą ochronę dzięki znakomitej penetracji i krótkiemu czasowi schnięcia.

Karta techniczna


Bona Create

Bona Create jest bejcą na bazie oleju, nadającą drewnu równomierne i piękne zabarwienie. Produkt ten jest przeznaczony do stosowania z systemami lakierów Bona na bazie wody lub z Bona Oil 45.

Karta techniczna


Carl‚s Oil 90

Carl’s Oil 90 jest utwardzającym się olejem sosnowym, przeznaczonym do pokrywania podłóg z surowego drewna, narażonych na normalne lub duże ścieranie. Zawiera 90% substancji stałych.

Karta techniczna


Carl’s Oil 45

Carl‚s Oil 45 jest utwardzającym się olejem sosnowym, przeznaczonym do pokrywania podłóg z surowego drewna, narażonych na normalne lub duże ścieranie. Zawiera 45 % substancji stałych.

Karta techniczna


Hardwax Oil

Dzięki mieszaninie naturalnych olejów i wosków Bona Hard Wax Oil tworzy wygodną, naturalną, odporną na działanie wody i brudu powierzchnię. Produkt ten jest przeznaczony do zastosowania na niepolakierowanych, twardych rodzajach drewna oraz na pozostałych typach drewna, narażonych na zużycie średnie lub duże.

Karta techniczna


Wypełniacze


Bona Mix&Fill

Bona Mix & Fill Plus jest wypełniaczem na bazie wody ze zdolnością wypełniania równą produktom na bazie rozpuszczalnika. Jego wysoka zdolność wypełniania, krótki czas schnięcia oraz łatwość zeszlifowania z powierzchni podłogi sprawiają, że jest to wyjątkowo niezawodny produkt. W normalnych warunkach wystarczy zastosować go raz, co oznacza, że zaoszczędzasz czas, pieniądze i wysiłek.

Karta techniczna


Bona Mix&Fill Plus

Bona Mix&Fill jest spoiwem na bazie wody, przeznaczonym do mieszania z pyłem drzewnym z zeszlifowanej posadzki w celu uzyskania odpowiedniego koloru. Mix&Fill jest stosowany do wypełnienia szczelin do 2 mm szerokości i innych mniejszych wad w podłogach drewnianych.

Karta techniczna


Bona Gap Master

Bona Gap Master jest niezawierającą silikonu, elastyczną masą uszczelniającą, przeznaczoną do wypełniania fug i szczelin w podłogach drewnianych, szczelin przy listwach podłogowych oraz progach.

Karta techniczna