Podłoga drewniana od wielu lat stanowi nieodłączny element architektury wnętrz w różnych stylach. Materiał ma wiele zalet między innymi trwałość, naturalne pochodzenie oraz wyjątkowy wygląd. Ale aby drewno utrzymać w dobrej kondycji przez wiele lat, należy o nie odpowiednio dbać, w tym czyścić i konserwować. Jednak co zrobić, gdy świetność podłogi przeminie?
Nowa stara podłoga drewniana
Podłoga drewniana może się wycierać, rysować i tracić kolor pod wpływem użytkowania, promieni słonecznych i niewłaściwej pielęgnacji. Może zniszczyć się pod wpływem rozlanej wody, płynów czy przy generalnym remoncie, jeżeli jest źle zabezpieczona. Może się zmienić się również nasz gust i mamy potrzebę zmian w aranżacji. Na szczęście drewno możemy poddać renowacji i podłoga odzyska swój dawny blask lub odżyje dzięki nowym wybarwieniom.
Wydawać by się mogło, że sami damy radę z odnową podłogi, mamy czas, chęci i potrzebę zmian, ale nie mamy odpowiedniego sprzętu, więc biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, renowację podłogi najlepiej powierzyć specjalistom. Posiadają niezbędną wiedzę, doświadczenie i sprzęt co wpływa na efekt. Z prac, z którymi musi zmierzyć się każdy fachowiec, jest szlifowanie podłogi, czyli usunięcie wierzchniej warstwy zniszczonego materiału, uzupełnianie ubytków, ewentualna wymiana zniszczonych elementów, szpachlowanie i w końcu …zabezpieczenie podłogi odpowiednim preparatem – lakierem lub olejem.
W zależności od gustu klienta i aranżacji mieszkania, podłogę drewnianą możemy wybielić, przyciemnić lub zostawić naturalny kolor drewna. Odświeżona podłoga wpływa na estetykę pomieszczenia, nadając mu nowy blask bez konieczności gruntownego remontu. Oczywiście, o każdą podłogę należy odpowiednio zadbać, stosując preparaty do mycia i konserwacji, które przedłużą nam trwałość podłogi.
Najnowsze komentarze